spodniczka plus size

Panie o nieco bardziej kobiecych kształtach doskonale wiedzą, że za pomocą „optycznych sztuczek” mogą wysmuklić swoją sylwetkę i nadać jej odpowiednich proporcji. Krągłe biodra i pośladki wymagają tego, by odpowiednio je podkreślić oraz eksponować. Nic więc dziwnego, że panie obdarzone tym typem figury zwracają znacznie większą uwagę na wybór spódnic. Warto zauważyć, że już nawet niewłaściwie rozłożony wzór może zaburzyć proporcje i znacznie dodać kilku kilogramów. Wobec tego, jakie są najlepsze spódnice damskie dla kobiet plus size?

Spódnice midi i maxi – najlepsze rozwiązanie dla pań o kobiecych kształtach

Kobiety, które zostały obdarzone nieco bardziej krągłymi kształtami powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na długość spódnicy. To właśnie ona będzie miała największe znacznie i pomoże zachować odpowiednie proporcje pomiędzy górną i dolną częścią całej sylwetki. Dla pań o krąglejszych kształtach polecane są:

  • spódnice midi – czyli takie, których długość sięga nieco poza połowę łydki;
  • spódnice maxi – czyli takie, których długość sięga mniej więcej do kostki lub nieco poza nią.

Niestety, spódniczki mini mogą się w tym momencie okazać nieco bardziej problematyczne. Głównie wynika to z faktu, że będą nadmiernie podkreślać rozbudowane uda, a cała sylwetka w ten sposób może nabrać nieco cięższego wyrazu.

Jaki model spódnicy sprawdzi się w przypadku kobiet plus size?

Wybór odpowiedniego modelu spódnicy dla kobiet plus size również ma ogromne znaczenie. Panie powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że ich priorytetem jest optyczne wysmuklenie sylwetki i odjęcie kilku kilogramów. Jak więc łatwo można się domyślić, spódnice rozkloszowane nie okażą się tu najlepszym wyborem. O wiele lepiej będą sprawdzać się spódnice ołówkowe lub z delikatnymi falbanami i rozszerzanym dołem. W pierwszym przypadku spódnice ołówkowe – z wyższym stanem – mogą skutecznie zamaskować lekko wystający brzuch, a także optycznie wydłużyć nogi. Cała sylwetką wówczas zyska sobie bardziej proporcjonalny kształt, a także zostanie wyszczuplona. W przypadku spódnic z rozszerzanym dołem oraz falbankami, panie powinny skupiać się na modelach z bardziej obcisłą górą. Dzięki temu zabiegowi sprytnie uda się przenieść ciężar z bioder i podkreślić talię. Wówczas zostanie wyrównana różnica proporcji pomiędzy wspomnianymi już biodrami oraz ramionami. Co więcej, spódnice z rozszerzanym dołem maskują masywniejsze uda oraz brzuch.

Jakie kolory spódnic powinny wybrać panie o krąglejszych kształtach?

Okazuje się, że w przypadku kobiet plus size nie tylko model spódnicy, ale także jej kolor mają ogromne znaczenie dla całej sylwetki. W tym wypadku warto jednak odrzucić wszelkie uprzedzenia i zaszaleć nieco bardziej z barwami. Panie o puszystych kształtach mogą śmiało stawiać na wyraziste i neonowe kolory, a nawet połączenia dwóch barw w obrębie jednej spódnicy. Wszelakie pstrokate wzory są również wskazane. Warto jednak unikać wzorów czysto geometrycznych, które mogą optycznie poszerzyć sylwetkę.