Posiadaczki pełniejszych sylwetek często szukają dla siebie eleganckiej i stylowej odzieży na rozmaite okazje, w tym m.in. na wydarzenia o charakterze firmowym, rodzinnym i codziennym. Absolutnym numerem jeden na liście wśród zwolenniczek mody plus size cieszą się obecnie delikatne i ponadczasowe sukienki. Na jakie propozycje warto postawić w pierwszej kolejności i które z nich wpiszą się w wiosenno-letnie oraz jesienne trendy?

Przede wszystkim sukienki maxi!

Wyszukanie optymalnej stylizacji dla posiadaczek pełniejszych sylwetek wcale nie powinno być zbyt problematyczne. Wystarczy zdecydować się na zakupienie eleganckich sukienek maxi, które można na siebie założyć praktycznie na każdą okazję. Takie sukienki przeznaczone są głównie na okres letni i wiosenny, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich wczesną i późną jesienią (np. w zamkniętej przestrzeni typu restauracja, sala bankietowa, itd.). Największe zalety omawianych sukienek maxi to m.in.:

 • łatwe dopasowanie do każdego typu damskiej sylwetki,
 • doskonałe ułożenie na kobiecym ciele i brak skrępowania ruchów,
 • podkreślenie kobiecych kształtów przy jednoczesnym zakryciu nieco szerszych bioder oraz masywniejszych ud,
 • możliwość poprawy samopoczucia i poczucie się pewnie, kobieco, stylowo oraz zmysłowo.

Idealnym przykładem w tej kategorii jest sukienka maxi ze zwierzęcym wzorem. Wykonano ją z trwałego i wytrzymałego poliestru, świetnie podkreśla talię i zapewnia najwyższy komfort noszenia nawet przy wielogodzinnej zabawie lub spotkaniu. Panie mają też pewność, że ich sylwetka nabierze kobiecego i uwodzicielskiego kształtu, a ponadto zatroszczą się o swój elegancki look (kołnierzyk + ozdobne guziki).

Z czym łączyć ponadczasowe sukienki maxi? Najciekawsze propozycje

Kobiety, które od dawna zastanawiają się nad zainwestowaniem swoich pieniędzy w sukienki maxi, powinny przeanalizować jeszcze jedną istotną kwestię, a mianowicie z czym wypadałoby je łączyć. Najciekawsze propozycje to m.in.:

 • kurtki jeansowe,
 • sandałki z wiązaniami,
 • buty na platformie,
 • biżuteria z naturalnych kamieni,
 • elegancki zegarek,
 • płaszczyki,
 • marynarki,
 • ramoneski.

Jak widać możliwości jest pod dostatkiem, dlatego panie muszą wziąć pod lupę swoje preferencje, charakter zbliżającego się wydarzenia i komfort zastosowanej stylizacji (dużo zależy od tego, czy będzie się w niej chodziło przez kilkadziesiąt minut, czy też może przez wiele godzin). Oczywiście sukienka maxi to zaledwie jedna z ciekawszych propozycji rynkowych dla posiadaczek pełniejszych sylwetek, ponieważ w dowolnym momencie można wziąć pod lupę również inne modne sukienki damskie, wpisujące się w letnie i jesienne trendy. W domowej garderobie warto mieć przynajmniej kilka takich sukienek, aby bezproblemowo przygotować się na każde ważniejsze wydarzenie i nie spędzać długich godzin na poszukiwaniu idealnej stylizacji plus size. Dobrą wiadomością jest to, że eleganckie i delikatne sukienki można kupić w bardzo korzystnych cenach.