Jak wybrać bluzkę i dekolt odpowiednie do figury?

Za pomocą właściwie dobranych ubrań można osiągnąć bardzo wiele w kwestii wizualnego modelowania sylwetki. Najczęściej takie rady dotyczą spodni, spódnic i sukienek, jednak bluzki damskie także mają w tej kwestii spore znaczenie. Przed kolejną wizytą w sklepie warto zapoznać się z metodami dobierania ich do figury, a efekt na pewno będzie bardziej zadowalający, niż zwykle.

Po pierwsze – typ figury

damska bluzkaPierwszym krokiem powinno być prawidłowe określenie swojego typu figury. Ta typologia wykracza daleko poza tradycyjny, „owocowy” podział – jest wiele kobiet, które nie mogą odnaleźć się w żadnym z tych podstawowych typów lub są gdzieś pomiędzy nimi. To głównie one powinny zainteresować się szerszymi klasyfikacjami, które oprócz tradycyjnych typów figury wprowadzają też takie, jak lizak albo dzwon. Warto też spytać o radę stylisty, który spojrzy fachowym okiem i podpowie, jaki typ sylwetki prezentuje klientka.

Jak dobrać bluzkę?

Damskie bluzki występują w tak wielu wariantach i krojach, że można spośród nich z powodzeniem wybrać odpowiedni dla siebie. I tak kobiety z szeroki ramionami nie powinny zakładać reglanowych rękawów i rękawów z poduszkami, jeśli nie chcą podkreślać tej cechy. Lepiej sprawdzi się optycznie zwężający ramiona dekolt w serek albo portfelowe bluzki damskie.

Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu zatuszuje luźna, długa tunika lub draperie na wysokości brzucha. Za top niekorzystnie będą wyglądały bluzki obcisłe. Z kolei niedostatecznie zaznaczoną talię „skonstruować” można za pomocą paska lub szarfy przewiązanej na jej wysokości.

Dekolt dekoltowi nierówny

Kolejną cechą, która prezentuje się różnie w różnych damskich bluzkach jest dekolt. Ten w kształcie litery V sprawdzi się u kobiet z niewielkim biustem, które chcą go nieco wyeksponować. Dekolt hiszpański wymaga od noszącej go kobiety odwagi, ale wygląda dobrze niemal zawsze. Głęboki i okrągły służy świetnie kobietom z małym biustem, a większy lepiej prezentuje się w dekolcie typu karo, prostokątnym lub kwadratowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *